Migraine Cut - Mim Daroo

( 980307008 )

 اسپری میگرن کات - میم دارو - 20 میلی لیتر

ساخت  ایران
 

72,000 تومان بدون مالیات.

100 قلم

- اسپری بینی گیاهی

- درمان میگرن

میگرن چیست ؟ میگرن سومین بیماری شایع و ششمین بیماری ناتوان‌کننده‌ جهان است. یکی از علایم میگرن ، سردردی معمولا ضربان دار و یک‌طرفه ، با شدت متوسط تا شدید است که با فعالیت جسمانی تشدید می‌شود ، اغلب با نورگریزی ، صدا گریزی ، تهوع و استفراغ همراه است و بین 4 تا 72 ساعت به طول می‌انجامد. روزانه در سراسر جهان 20 میلیون حمله‌ی میگرنی رخ می دهد. آمار مبتلایان به میگرن در زنان بالغ 3 برابر مردان بالغ است. 10% از کودکان بین سنین 5-15 سال از میگرن رنج می‌برند. 50% زنان میگرنی بیش از یک حمله‌ی میگرنی در ماه دارند. علاوه بر ناتوان‌کنندگی ، میگرن ریسک ابتلا به سایر بیماری‌های جسمی و روانی را بیشتر می‌کند. بیماری میگرن هزینه‌های مالی و روانی برای خانواده‌ها، مدیران و کشورها به بار می‌آورد. هزینه‌ی سلامت یک خانواده با یک فرد میگرنی ، 70% بیش از خانواده بدون فرد میگرنی است. میگرن کات چیست ؟ میگرن‌ کات محصولی است حاصل 25 سال مطالعات محققان ایرانی و بین‌المللی و متشکل از عصاره‌ی ترکیب گیاهان دارویی برگرفته از منابع طب سنتی است. میگرن کات علاوه بر اثربخشی مثبت و درمان سردردهای میگرنی ، به کاهش شدت سایر سردردها در زمان درد نیز کمک می‌کند. داروی میگرن‌ کات به شکل اسپری بینی بوده و با توجه به این‌که اکثر افراد میگرنی مشکلات گوارشی و به ویژه تهوع و استفراغ را تجربه می‌کنند ، این روش دارو رسانی می‌تواند بهترین گزینه برای مصرف در فاز حاد ( حمله ) میگرن نیز باشد. داروی میگرن‌کات در مرحله‌ی کارآزمایی بالینی بر بیش از 300 بیمار مورد مطالعه قرار گرفته که این دارو در حدود 96% از بیماران میگرنی استفاده‌ کننده تغییرات قابل توجهی در روند درمان داشته که در حدود 81% از بیماران میگرنی استفاده کننده از میگرن‌ کات ، سردردهای میگرنی به صورت قطعی درمان شده است. مکانیسم اثر میگرن کات داروی میگرن کات میزان نیتریک اکساید را در سلول های اندوتلیوما به طور معنی داری کاهش میدهد در طب سنتی ایران و کتاب های الحاوی رازی و منابع غربی گیاهان تشکیل دهنده داروی میگرن کات به عنوان رفع کننده سردرد های میگرنی نام برده شده اند. در تحقیقات انجام شده این گیاهان میزان تولید نیتریک اکساید در سلول های اندوتلیوما را به طرز معنی داری کاهش داده اند. بر اساس نظریه نیتریک اکسایدی میگرن در افراد مستعد ، این رادیکال آزاد از طریق فعال کردن مسیر پیام رسانی NO/cGMP و کاهش کلسیم درون سلولی ، سبب انبساط عروق از جمله انبساط عروق بزرگ مغز ، کندی جریان خون و آغاز حمله میگرنی می گردد. این محصول در کارخانه شرکت داروسازی دنیای بهداشت تولید شده است.

دز مناسب: تمام افراد بهتر است با دز هر سه ساعت یک پاف (در بازه­ ی زمانی بیداری) در داخل هر حفره­ی بینی استفاده را آغاز نموده و طی مسیر درمان برای اطلاع از تغییرات دز با مشاوران پشتیبانی علمی در ارتباط باشند.

طول دوره­ ی درمان: حداقل مصرف شش اسپری. تعداد بطری اسپری لازم تا رسیدن به شرایط پایدار برای افراد مختلف با توجه به شدت بیماری و سایر تیمار های موجود تفاوت می­کند. بیماران میگرنی باید در نظر داشته باشند میگرن درد مزمنی است که سیستم بدن آنها را درگیر کرده است. رفع کامل میگرن نیازمند تیماری چندجانبه و مداوای روانشناسی، تغذیه و بطور کل سبک زندگی افراد است و ارتباط با مشاوران و متخصصان این بیماری از شروط اساسی آنست.

در صورتی که مصرف مسکن­های­تان بیش از 10 روز در ماه است علاوه بر میگرن مبتلا به نوع دیگری از سردرد به نام سردردهای ناشی از مصرف بی­رویه­ی دارو هستید. در کنار تیمار میگرن این قبیل سردردها نیز باید درمان شوند. بهتر است ابتدا به درمان این نوع سردردها بپردازید و سپس دوره­ی درمان با میگرن­کات را آغاز کنید و اگر دوره­ی درمانی را آغاز کرده­اید از متخصصین برای درمان این سردردها کمک بگیرید. در صورت عدم مدیریت یا درمان این نوع سردردها احتمال طولانی شدن دوره­ی درمان یا عدم پاسخ دهی به میگرن­کات وجود دارد.

میزان اثر دارو: طبق نتایج کارآزمایی بالینی که بر روی 300 نفر انجام شده است، 81 درصد افراد حذف اغلب شاخص­های سردرد میگرنی را گزارش کرده­اند، 4 درصد اثری از استفاده دارو ندیده و باقی بهبود قابل توجه یافته­اند.

این نتایج بصورت آماری است. این­که در ابتدای درمان برای هر فرد کدام نتیجه اتفاق خواهد افتاد قابل پیش­بینی نبوده و به شرایط بیماری، داروها و شرایط بالینی هر فرد بستگی دارد. مسیر درمان هر فرد مانند اثر انگشت وی منحصر به فرد بوده و با فرد دیگری قابل مقایسه نیست. سوالات خود را از مشاوران پشتیبانی بپرسید و در این مسیر صبور باشید.

فرآیند درمان، یک مسیر است. همراهی و همکاری بیمار و تیم پشتیبانی شرط اصلی طی کردن هرچه بهتر این مسیر است. همچنین انجام سایر امور برای ارجاعات پزشکی مانند ارجاع به متخصصین و آزمایش خون، از نشانه­های همکاری شما با مسیر درمان خودتان و مسیر بهبودی است.

سایر داروها و بیماری­ها: به بروشور دارو مراجعه کنید. اگر جزء داروها و بیماری­­های ذکر شده در بروشور است با پزشک خودتان مشورت نمایید. داروهای مغز و اعصاب و مسکن­های مربوط به میگرن در ابتدای درمان نیازی نیست قطع شوند. مشاهده شده است بسیاری از بیماران مصرف کننده­ی اسپری میگرن­کات بدلیل مشاهده­­ی اثرات مطلوب، داروهای پیشین شیمیایی خود را به یک دفعه و بدون مشورت با متخصص قطع کرده­اند؛ این اتفاق به روند درمان با اسپری آسیب جدی وارد می­کند و بسیاری از سردردها و عوارض پیش­بینی نشده را به همراه خواهد داشت. لطفا حتما طی درمان با اسپری میگرن­­کات تحت نظر متخصص دز مصرفی داروهای پیشین را تغییر دهید.

سایر سردردها: این دارو و آزمون­های مربوط به آن برای بیماران میگرنی انجام شده و مختص آن­هاست. اما مواردی از سردردهای تنشی و خوشه­ای هم بوده­اند که با مصرف دارو گزارشات بهبودی داشته ­اند.